Çan İmam Hatip Lisesi Mezunlarından Buluşma Günü Etkinliği

çan imam hatip lisesi mezunlarından buluşma günü etkinliği

Çan İmam Hatip Lisesi’nde eğitim gören ve mezun olan öğrenciler, Çan İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’nce düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.

Çan Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen Çan İmam Hatip Lisesi mezunları buluşma günü etkinliğine, okulda görev yapmış ve yapan öğretmenler, müdür ve yöneticiler ile okulda eğitim görmüş, mezun olmuş öğrenciler yıllar sonra buluşma fırsatı yakaladı.

Okuldan mezun olan AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Osman Şahin, AK Parti Çanakkale İl Yönetim Kurulu Üyesi Eczacı Mustafa Akkuş, Yeşilay Çanakkale İl Temsilcisi Sabri Karakaya ile birlikte komşu ilçe Biga İmam Hatip Lisesi’nden mezun Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Daire Başkanı Davut Gazi Benli, Çan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Şaban Dur, çok sayıda eski ve yeni mezunun katıldığı buluşma etkinliği Çan İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Şahin’in açış konuşması ile başladı.

Etkinlikte sırasıyla Çan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Şaban Dur, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, AK Parti Çanakkale Milletvekili Fatih Şahin ve Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Daire Başkanı Davut Gazi Benli birer konuşma yaptı.

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, etkinlikte yaptığı konuşmada, imam hatip lisesi mezunu olan kişinin esnaf ise esnaf, öğretmen ise öğretmen olup işini en iyi şekilde yapması gerektiğini ifade ederek, “Fakat imam hatip lisesi mezunu olan arkadaşlarımız nerede ve hangi görevde olursa olsun kendini fark ettirmeli” dedi.

AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin ise, imam hatip ruhunun bambaşka bir ruh olduğunu ve ülkemizin son 10 yılda yaşamış olduğu değişimin bu ruhla gerçekleştirildiğini kaydederek, “Ülkemizde yaşanan değişimi hep birlikte yaşadık, gördük. Bunu yapan imam hatip ruhudur, imam hatip kadrolarıdır. Çan’daki değişimi gerçekleştiren ruh da imam hatip ruhudur. Ben buradan belediye başkanımıza hizmetlerinden ve okulumuzu temsillerinden dolayı hepiniz adına şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Son olarak kürsüye gelen Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Daire Başkanı Davut Gazi Benli de imam hatip lisesi mezunu olmanın tüm imam hatip mezunlarının hayatındaki en değerli nimetlerden bir tanesi olduğunu ifade ederek, “Bazı nimetler vardır ki kadri bilinmez. Ama imam hatip lisesi mezunu olmanın kadrinin ne demek olduğunu biz 28 Şubat süreciyle çok daha iyi anlıyoruz. Cenab-ı Allah hakikaten bizi yeniden kemiklerimizden, yeniden topraklarımızdan diriltti” diyerek görüşlerini dile getirdi.

Çan İmam Hatip Lisesi mezunları buluşma günü etkinliği pilav ve ayran ikramıyla sona erdi.

Bir Cevap Yazın