Ali Sarıbaş’tan Lütfi Elvana Soru Önergesi

ali sarıbaştan lütfi elvana soru önergesi

Ali Sarıbaş’tan Lütfi Elvana Soru Önergesi

Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş’tan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için T.B.M.M’ye yazılı olarak soru önergesi verdi.
Bakanı Sayın Lütfi Elvan tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için verilen soru önergesi;

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 

Aşağıdaki sorularımın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı SayınLütfi Elvan tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için gereğini arz ederim.
Saygılarımla.                                                                                       Ali SARIBAŞ
Çanakkale Milletvekili      KİT ve İçişleri Komisyonu Üyesi

Çanakkale-Biga Karayolu üzerinde Biga Kavşağı’ndan başlayıp Bakacak Köprüsü’nde biten karayolu eskidir. Birçok köyün de tek ulaşım ana yolu olan bu yol, hem çok dar (iki aracın yan-yana geçemiyor) hem de pek çok keskin viraj mevcuttur. Kesit daralmalarından dolayı da yolu sık sık su basmaktadır. Özellikle de Kaldırımbaşı köyü ile Akyaprak köylerini birbirine bağlayan yol çok bakımsız ve bozuktur. Yolda mevcut üç adet köprü ve menfezler dar kesitli olup, derelerin su debisini karşılayamamaktadır.
Buna göre;
Biga’dan Lâpseki’ye kadar uzanan tüm köylerin ortak yolu ve araç trafiğinin de oldukça yoğun olduğu bu karayolunun, bakım, tamir ve yenileme çalışmaları yapılacak mıdır? Ne zaman?
Yol alt yapı çalışmalarını (köprü, menfez vb.) yeniden yapacak mısınız? Ne zaman?
Her sene aynı sıkıntıyı yaşayan yöre halkımızın bir daha aynı sıkıntılarla karşılaşmamaları için hangi tedbirler almayı düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın