İlk Ders Zili Çaldı

ilk ders zili çaldı

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Başladı

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı, 16 Eylül 2013 Pazartesi günü saat 10.00’da Atatürk Şehir Meydanı’nda düzenlenen çelenk koyma merasimi ile başladı. Çelenk koyma merasimine Milli Eğitim Müdürü Osman ÖZKAN, Garnizon Komutanı Binbaşı Hakan FIRAT, Çan İlçe Emniyet Amiri Hakan NAKIŞYAPAR ve okul müdürleri katıldı. Saygı Duruşu ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından Milli Eğitim İlçe Müdürü Osman ÖZKAN’ın Atatürk Anıtıma Çelenk sunmasının ardından, Atatürk İlkokulu Bahçesi’nde gerçekleştirilen tören ile devam etti.

Atatürk İlkokulu’nda yapılan tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. 4/B sınıfı öğrencisi İrem BULUT’un Öğrenci Andını okutmasının ardından 4/E sınıfından Merve ÜNSAL’ın konuşması ile tören devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan okul müdürü Mehmet Yılmaz GÜREL,” Yeni bir eğitim-öğretim yılında daha çocuklarımızla birlikte okulumuza kavuşmamızın mutluluğunu yaşıyoruz. Aramıza  bu yıl katılan öğrencilerimize okula en kısa sürede alışmaları için çabalayacağız. Biz öğretmenlere ve öğrencilerimize düşen görev çalışmak, çalışmak ve daha da çok çalışmak. Ülkemizi büyük kurtarıcımız Mustafa Kemal ATATÜRK ün hedeflediği gibi uygar medeniyetlerin seviyesine çıkarmaktır. İlköğretim haftanızı kutlar, saygılar sunarım.” dedi.

Okul Müdürü’nün konuşmasının ardından kısa bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdür Osman ÖZKAN,” 2013-2014 Öğretim yılına büyük bir sevinç ve coşkuyla başlıyoruz. 2013-2014 öğretim yılına başladığımız bugün yaklaşık 8000 öğrencimiz, 583 öğretmen ve okul yöneticisi okullarıyla buluştu. İlkokul 1.sınıfa 600 öğrencimizin kaydı gerçekleştirildi. İlköğretim okullarımız ilkokul ve ortaokul olarak planlamaları yapılmış kademeli olarak geçiş uygulamasında bağımsız okul uygulamasıyla okullarımızın dönüşüm işlemleri tamamlanmıştır.
Saygıdeğer Veliler;
Çocuklarımıza cesaret ve umut verelim. Onlara aferin, çok güzel, çok iyi demek; onları azar ve korkutmaktan elbette iyidir.Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Bu zorlu yolculukta işin mutfağındaki yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma kolaylılar diliyor, saygılar sunuyorum.” dedi.

Osman ÖZKAN’ın ardından kısa bir konuşma yapan Çan Belediye Başkanı Abdurrahman KUZU,” Yeni Eğitim – Öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. Belediye  olarak sizin en kıymetlileriniz için elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.

Törende kısa bir konuşma yapan Çan Kaymakamı Nurettin KAKİLLİOĞLU,” Yeni Öğretim yılının tüm yavrularımıza hayırlı olmasını diliyorum. Ailelere ve özellikle annelere çok iş düşüyor. Her zaman çocuklarının yanında olmalılar ve moral vermeliler. Okula uyum sağlama sürecinde  öğretmenlere ve idarecilere de çok iş düşüyor.”dedi.

Konuşmaların ardından 4/C sınıfından Sıla BALABAN ve Yunus Emre KAYAAL İlköğretim Haftası adlı şiiri okudular. 4/A sınıfından Zeynep Sıla ÇETİN’in “İlköğretim Haftası” adlı şiiri okumasının ardından,” Okula Dönüş” adlı şiiri 4/B sınıfından Efe Buğra ÖZDEMİR seslendirdi.

4/D sınıfından Ayşe Hilal YANIK’ın seslendirdiği “Yeni Ders Yılı” adlı şiirin ardından, 3/A sınıfından Öykü ÖZER “İlköğretim Haftası”, 3/E Sınıfından Nisa SAİT “Okul Türküsü” ve 3/B sınıfından Sami BURAK’ın “İlköğretim Haftası”   adlı şiiri okumasıyla devam eden törende “Okulumuz” adlı şiiri 4/E sınıfından Reha VAROL okudu.

3/D sınıfından Asya ORAL “İlköğretim Haftası” isimli şiiri okumasının ardından, 3/C sınıfından Ömer Faruk DEMİR ve Emre KUTAL eğitimle ilgili Atatürk’ün sözlerini okudular. Program İlkokula yeni başlayan öğrencilere çiçek sunulması ile devam etti. Program Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi ardından sona erdi.

Programın ardından Çan Kaymakamı Nurettin KAKİLLİOĞLU ve  Belediye Başkanı Abdurrahman KUZU öğrencilere  kalemlik hediye ettiler.

Bir Cevap Yazın